21 вересня в Україні відзначається свято  Миру. Саме тому в дошкільному навчальному закладі з короткотривалим перебуванням дітей Осівського НВК день п’ятниці 19 вересня був присвячений цій події. Вранці з метою формування розуміння необхідності відзначення такого свята, підняття святкового урочистого настрою діти та їхні батьки отримали емблеми із зображенням голубів як символа миру, добра, любові. Всі учасники свята залишилися задоволеними, не стримували позитивних емоцій, із захопленням отримували емблеми.

 

 

         З дітьми був проведений виховний захід на тему «Дружба та мир значно кращі за сварку», де головними героями були пес Сірко та кіт Мурко, оскільки, здавна відомо про непримириму ворожнечу між котами та собаками. Але малята осудливо поставилися до проявів агресії та сварок, вони  прослухали казку, як Сірко та Мурко подружилися. Малята творчо розіграли сценку про те, як котик та собака просили один в одного вибачення за минулі образи, пропонували стати найкращими друзями. Діти активно приймали участь у примиренні вчорашніх ворогів, давали їм корисні поради.

 

         Діти вивчили напам’ять мирилку «Не сварімося» та рухові вправи для неї.

Вишні - черешні наливаються,

(плавно піднімають руки вгору, розставляючи пальці)

Синє озеро розливається,

(руки в сторони)

Ясне сонечко усміхається,

(стають навшпиньки, тягнуться руками вгору, усміхаються)

Жито силоньки набирається.

(погойдують тулубом праворуч – ліворуч, руки опущені)

Через тин вишня похилилася,

(нахил тулуба вперед)

Дві подруженьки посварилися.

(крок назад, руки відводять за спину)

Тобі яблучко, мені грушечка,

(крок вперед, з’єднують кінчики пальців з кінчиками пальців рук партнера)

Не сварімося, моя душечко.

(беруться за руки і міцно cтискають їх)

Тобі яблучко, мені зернятко,

(ритмічно гойдають з’єднаними руками)

Не сварімося, моє серденько.

(злегка обіймають один одного)

         Така діяльність дала змогу дошкільнятам краще познайомитися один з одним, стати дружнішими і добрішими.

 

         З дітьми була проведена бесіда на тему «Навіщо нам сваритися?», під час якої діти засудили ворожнечу та розбрат між людьми і виступили за гарні, дружні, привітні, мирні стосунки між усіма дітками планети.

 

         Дошкільнята виконали аплікацію на тему «Голуб – птах миру». Таке заняття дало змогу діткам зайнятися корисною та цікавою діяльністю, мало на меті виховати дружнє та толерантне ставлення один до одного.

 

 

 

         Таким чином, напротязі свята  діти навчилися дружньому та доброзичливому ставленню один до одного, умінню просити вибачення та вибачати, стримувати негативні емоції.