Звіт по проведенню Тижня безпеки дитини в ЗДО  далі тут http://osova.ucoz.com/news/zvit_po_provedennju_tizhnja_bezpeki_ditini_v_zdo/2019-10-18-254______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Звіт по проведенню мистецького Фестивалю в ДНЗ Осівського НВК

        Відомо, що реформа системи освіти, яка стосується і дошкільників, висуває розвиток творчості дитини, як одну із пріоритетних задач. Без її вирішення неможливо виконати головні завдання дошкільної освіти,розроблені у „Базовому компоненті дошкільної освіти в Україні”: формування базиса особистої культури дитини через відкриття її світогляду у цілому і різнобічному. 
       Дитина не повинна пасивно спостерігати оточуючий світ, вживати готову інформацію і копіювати її. Саме від творчих людей залежить розвиток суспільства. Перші творчі здібності особистості проявляються в дошкільному віці. Перед вихователями стоїть задача знайти шляхи своєчасного прояву у кожної дитини інтересів, природних задатків, здібностей і створити оптимальні умови для їх розвитку. І визначати конкретні сфери творчого потенціалу. Як відомо, саме в різних видах мистецтва проявляються творчі здібності, відбувається становлення особистості кожної дитини.

        Тому в дошкільному навчальному закладі Осівського НВК був проведений мистецький  Фестиваль, під час якого діти залюбки декламували напам’ять вірші, виконували роботи по образотворчому мистецтву (ліплення, малювання, аплікація), займалися танцями, розігрували сюжети відомих казок, виконували різноманітні музичні твори, приймали участь в музичних та хороводних іграх. Метою цього заходу було:

-         збагатити почуття дітей, сприяти оволодінню вмінням відчувати ритм  і мелодію творів, виховувати любов до поезії;

-         сприяти естетичному вихованню дошкільників через засоби різних видів мистецтва;

-         формувати позитивні якості особистості, розвивати чуттєво-емоційну та морально-інтелектуальну сфери кожної дитини.

       Слід відмітити, що напротязі усіх заходів у групі панувала дружня та весела атмосфера, діти із задоволенням приймали участь в іграх та розвагах, виявляли творчу ініціативу, активно передавали враження, які вони дістали в процесі навчання і виховання. Результати художньої  діяльності дітей можна було розглянути  на виставках творчості дошкільнят, які організовувалися у дитячому садку.

       Отож, проведений захід дав позитивний ефект, оскільки  мистецтво (чи це музика, чи образотворча діяльність, чи хореографія, чи театр, чи література, чи фольклор) безсумнівно займає особливе місце у вихованні дошкільників. Аналізуючи проведену роботу, можна зробити висновок, що даний мистецький захід:

-         закріпив знання дітей про оточуючий світ, сприяв розвитку мови дітей, творчої ініціативи та естетичного смаку;

-         мав велике значення для всебічного розвитку дітей, для їх розумового, морального, естетичного виховання;

-         позитивно вплинув на розвиток спостережливості, мислення, пам’ яті і уяви,  на розвиток естетичного почуття (хвилювання, радість, задоволення від сприймання прекрасного, виразного)  і загострених відчуттів (відчуття музики, ритму, симетрії, кольору), розширив словниковий запас малят;

-         вдосконалив оволодіння дітьми певним рівнем диференційованих рухів;

-         навчав дітей сприймати та цінувати красу предметів, що є характерним для їх зовнішнього вигляду, внутрішнього стану.