Головна » 2017 » Січень » 26 » Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього
19:47
Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього

 

Історія України мала багато трагічних періодів, коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників. Такі події мають надзвичайне значення, вони  виховують почуття національної самосвідомості, патріотизму, гордості за свій народ та свою історію .

Час тепер – такий, що потрібно якомога більше розповідати молоді про справжніх патріотів України, героїчне минуле нашої держави та самовіддану, мужню боротьбу за нашу Незалежність.

Саме    з цією метою 25 січня 2017 року для учнів 8 – 11 класів Осівського НВК заступник голови Дубровицької районної ради Олександр Задорожний презентував національно-патріотичну літературу. Під час презентації Олександр Григорович ознайомив дітей з шістьма новими книгами. Зокрема, розповів про книгу Романа Коваля "Сто історій Визвольної війни". Це  книга про війну за Українську державу – від Гуцульщини до Кубані – з 1914-го до початку 1930-х рр. Дослідження засноване на спогадах січових стрільців, вояків Армії УНР, учасників повстансько-партизанського руху та кубанських козаків. Уміщено у ній й енциклопедичні біографії авторів спогадів та їхні світлини.   У книзі «Народна війна» Романа Круцика, як зазначає пан Задорожний, вперше вивели статистику кількості збройних повстань на українських теренах у 1917–1932 роках. Це зовсім в іншому світлі показує і концепцію «братньої любові народів» СРСР, і передумови Голодомору 30-х років. Цікаво було познайомитись із книгою Бориса Монкевича "Похід Болбочaнa на Крим". У виданні йдеться про переможні походи 1918 року полковника Петра Болбочана на Київ, Полтаву, Харків, Запоріжжя, Мелітополь, форсування Сиваша, визволення Криму від російських окупантів, тріумфальну зустріч запорожців у Сімферополі, про вигнання російських окупантів з Донбасу. З особливою увагою учні слухали розповідь про працю нашого земляка Володимира Мозоля «Лайдака» (хроніка,звіт і накази загону УПА ).

Всі ці книги Олександр Задорожний подарував шкільній бібліотеці. Завершив свій виступ щирим виконанням пісень під супровід гітари про українських патріотів, героїв української повстанської армії і  сьогоднішніх захисників цілісності нашої держави.

Слово – це також зброя, тож подібні презентації потрібні молодому поколінню. Та й, власне, наших дітей із самого їхнього народження потрібно виховувати на українських казках, фольклорі, давніх національних звичаях і традиціях. Тоді вони виростуть справжніми патріотами України.

Переглядів: 229 | Додав: Директор | Рейтинг: 4.5/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: